^Zpět na začátek
  
  
  
Get Adobe Flash player

eTwinning v mateřské škole

Naše mateřská škola se připojila do systému eTwinning (společenství evropských škol). V rámci tohoto programu se zapojíme do nejrůznějších mezinárodních projektů a navážeme tak vztahy s okolními školami z celé Evropské Unie. Navzájem budeme spolupracovat, seznamovat se s jejich kulturou, předávat si zkušenosti a sdílet své nápady v rámci projektů.

eTwinning propaguje spolupráci evropských škol prostřednictvím informačních a komunikačních technologií.

 

K tomu, aby byl náš projekt úspěšný, dosáhli jsme námi požadovaných výstupů a splnili si tak stanovené cíle, se učitelka z mateřské školy zúčastnila semináře, na kterém získala osvědčení – certifikát na realizaci mezinárodních projektů spolupráce škol prostřednictvím informačních a komunikačních technologií. Nyní se může zamyslet a soustředit na klíčové body a okamžiky, které úspěšnost projektu nejvíce ovlivňují.

 

Od prosince 2016 již spolupracujeme s mateřskou školou ze Slovenska z Nové Dědinky. Předáváme si  zážitky, výrobky, přáníčka i fotografie. Spolupráce funguje na výbornou. Do budoucna plánujeme i návštěvy mezi našimi školami.

 

Co může eTwinning naší škole přinést?   etwinning

-moderní metody výuky

-Evropský rozměr vzdělávání

-výměnu zkušeností mezi školami

-Rozvoj ICT a jazykové dovednosti dětí

-Profesní rozvoj pedagogických pracovníků

-Certifikát o mezinárodní spolupráci

-Certifikát kvality projektu

-Národní a mezinárodní ceny

 

eTwinning je aktivita iniciovaná Evropskou komisí a ministerstvy školství evropských zemí, která podporuje mezinárodní spolupráci škol na dálku prostřednictvím informačních a komunikačních technologií (ICT)

 

Více o eTwinningu si můžete přečíst zde.

Copyright © 2013. Lucie Rohrerová Rights Reserved.